NYC 2017 - část III.

Třetí část galerie NYC 2017 - Times Square
Na Times Square sídlí řada firem, mezi jinými Reuters, Viacom a MTV. Představuje jednu z nejznámějších turistických atrakcí New Yorku, i pro značné množství světelných reklam, většinou rychle se měnících na velkoplošných obrazovkách. Celá oblast je tvořena bloky mezi Šestou a Osmou avenue od východu na západ a západní 40. ulicí a západní 53. ulicí od severu k jihu. Tvoří západní část zábavných a komerčních prostor v Midtown Manhattanu.

Nachází se zde řada divadel. Dříve toto prostranství neslo název „Longarce Square“. K přejmenování na „Times Square“ došlo v dubnu 1904 podle budovy Times Building, která se stala sídlem významného deníku New York Times. Tento věžový dům byl následně přejmenován na One Times Square. V letech 1913–2007 získal deník sídlo v nové budově 229 West 43rd Street a od roku 2007 má zázemí v mrakodrapu New York Times Tower. Oblast nese přezdívku „křižovatka světa“ (Crossroads of the World). Náměstí má status světové památky a je jedním ze symbolů New Yorku. Na jihovýchodním rohu Times Square se nachází začátek Lincolnovy dálnice, první silnice procházející napříč Spojenými státy. (zdroj:Wikipedie)

Co kdo řekl

 • „Prvních 10 000 fotografií je nejhorších.”
  Henri Cartier-Bresson magnumphotos.com

   

 • „Světlo dělá fotografii. Osvojte si světlo. Obdivujte ho. Milujte ho. Ale nad to všechno, poznejte světlo. Poznejte ho jak nejvíc můžete a poznáte klíč k fotografii.”
  George Eastman britannica.com

   

 • „Věřím v rovnost pro všechny, kromě reportérů a fotografů.”
  Mahátma Gándhí wikipedia.org

   

 • "Jestli tvé fotografie nejsou dost dobré, pak jsi nebyl dost blízko."
  Robert Capa magnumphotos.com

   

 • "Byl jsem svědkem a tyto fotografie jsou mým svědectvím. Události které jsem zaznamenal by neměly být nikdy zapomenuty a nesmí se nikdy opakovat."
  James Nachtwey jamesnachtwey.com

   

 • „Pokud mám něco hodnotného vzkázat začátečníkům, bude to fakt, že ve fotografii neexistují zkratky.”
  Edward Weston edward-weston.com