NYC 2017 - část IV.

Čtvrtá část galerie NYC 2017 - Coney Island, China Town, Little Italy, Harlem
Coney Island je poloostrov (dříve ostrov) v nejjižnější části Brooklynu, New York City, USA, s pláží na pobřeží Atlantského oceánu. Hlavními obyvateli je místní komunita asi 60 000 lidí na západní části poloostrova, s částí Seagate (Brooklyn) na západě, částmi Brighton Beach a Manhattan Beach na východě a částí Gravesend na severu. Oblast byla hlavním územím zábavního parku, který dosáhl vrcholu popularity počátkem 20. století. Jeho hlavní atrakcí je světoznámá dřevěná horská dráha Cyclone.

Harlem byl založen holandskými osadníky jako Nieuw Haarlem (podle města Haarlemu) a dlouho zůstal pouhou vesnicí. Během masového příchodu zahraničních imigrantů do Lower East Side se odtud mnozí starousedlíci střední třídy stěhovali dál na sever, právě do Harlemu. Tuto éru zde dodnes připomíná několik oblastí honosných domů, obývaných zámožnými afroamerickými rodinami, jako např. St. Nicholas Historic District (138. a 139. ulice mezi bulváry Frederick Douglass a Adam Clayton Powell jr. Bouleverd). Po první světové válce byl New York všeobecně považován za ráj pracovních příležitostí a občanských práv pro černochy z Jihu, a Harlem se tak brzy stal výhradně černošskou čtvrtí. Za časů rozkvětu jazzu ve 20. a 30. letech patřily harlemské noční kluby, jako např. Cotton Club k nejpopulárnějším lokálům města a v divadle Apollo Theater (253 West 125th Street), které dnes opět plní funkci koncertní síně zahájila svou hvězdnou kariéru vedle mnoha jiných také slavná černošská zpěvačka Ella Fitzgeraldová. (zdroj: Wikipedie)

Co kdo řekl

 • "Byl jsem svědkem a tyto fotografie jsou mým svědectvím. Události které jsem zaznamenal by neměly být nikdy zapomenuty a nesmí se nikdy opakovat."
  James Nachtwey jamesnachtwey.com

   

 • „Prvních 10 000 fotografií je nejhorších.”
  Henri Cartier-Bresson magnumphotos.com

   

 • „Světlo dělá fotografii. Osvojte si světlo. Obdivujte ho. Milujte ho. Ale nad to všechno, poznejte světlo. Poznejte ho jak nejvíc můžete a poznáte klíč k fotografii.”
  George Eastman britannica.com

   

 • „Věřím v rovnost pro všechny, kromě reportérů a fotografů.”
  Mahátma Gándhí wikipedia.org

   

 • „Pokud mám něco hodnotného vzkázat začátečníkům, bude to fakt, že ve fotografii neexistují zkratky.”
  Edward Weston edward-weston.com

   

 • "Jestli tvé fotografie nejsou dost dobré, pak jsi nebyl dost blízko."
  Robert Capa magnumphotos.com