NYC 2017 - část II.

Druhá část galerie NYC 2017 - Central Park

Central Park je velký veřejný městský park obdélníkového tvaru (rozměry 4 km × 800 m) s rozlohou 3,41 km² v městské části Manhattan ve městě New York v USA.

Namasté 2016 II.

Fotografií je příliš mnoho na to, aby byly na jedné stránce. Přidávám tedy další část tak, aby z nich nebyla jen jedna velká hromada.

 

Tattoo Session

Bzučení jehly, umělcův soustředěný pohled, občasné a skoro neslyšitelné zasténání zákazníka. Bolest se mísí s přesvědčením, očekávání s obavami, hlasitá rocková hudba s uklidňujícími slovy tatéra. Fascinující atmosféra.

Kathmandu

Káthmándú (nepálsky काठमाडौं) je hlavní a největší město Nepálu. Nachází se v údolí Káthmándú v zóně Bágmatí. Žije zde přibližně 1 milion obyvatel, hlavním jazykem je nepálština, relativně velké množství vzdělanější vrstvy mluví i anglicky. Nachází se zde mnoho hinduistických a buddhistických chrámů. Historický střed města je okolo náměstí Durbar Square, které je zapsáno v seznamu světového dědictví UNESCO.

Alpy

Alpy (německy Alpen, francouzsky Alpes, rétorománsky Alps, italsky Alpi, slovinsky Alpe) jsou rozsáhlé evropské pohoří. Název „Alpy“ resp. francouzský a latinský název „Alpes“ pravděpodobně pochází z latinského albus (bílý) nebo altus (vysoký). Dalším možným vysvětlením je keltský výraz „alp“, který označuje vysoké pohoří. Podle Alp je pojmenováno pohoří Montes Alpes na přivrácené straně Měsíce.

NYC 2017 - část IV.

Čtvrtá část galerie NYC 2017 - Coney Island, China Town, Little Italy, Harlem
Coney Island je poloostrov (dříve ostrov) v nejjižnější části Brooklynu, New York City, USA, s pláží na pobřeží Atlantského oceánu. Hlavními obyvateli je místní komunita asi 60 000 lidí na západní části poloostrova, s částí Seagate (Brooklyn) na západě, částmi Brighton Beach a Manhattan Beach na východě a částí Gravesend na severu. Oblast byla hlavním územím zábavního parku, který dosáhl vrcholu popularity počátkem 20. století. Jeho hlavní atrakcí je světoznámá dřevěná horská dráha Cyclone.

NYC 2017 - část I.

To město má něco do sebe. Žije. Někdy to stačí. Žít, předávat energii, někomu poskytovat zážitky, někomu domov, jinému zase pocit, že to není na tomhle světě až tak blbé.

Namasté 2016 I.

Tak zase zpátky. Vystupuji z autobusu, ve kterém jsem strávil posledních 10 hodin.
"Hadžur!" ozývá se nad mou hlavou. Jen tak tak stačím zvednout ruce, abych chytil svůj batoh, seslaný řidičem ze střechy autobusu.

Etna

Etna je jedna z nejvíce aktivních sopek na světě, která je v podstatě neustále aktivní a u které existuje nejdelší doložený záznam erupcí. Projevuje se celou škálou typů sopečných erupcí od strombolského po pliniovský, jedná se o stratovulkán. Úrodná sopečná půda podporuje extenzivní zemědělství na jejích svazích, pěstování vinné révy

Rodeo Halter Valley

V životě jsem neviděl, jak vypadá americké rodeo, když pominu několik náhodně shlédnutých dokumentů na Discovery Channels. Nevím tedy jak ve skutečnosti vypadá rodeo po 'americku'. Ale to naše, krásné, malé, 'střediskové' rodeo po česku, vypadá opravdu skvěle.

Jomsom - Ghorepani

Když příroda čaruje, zůstaneme často se zatajeným dechem stát a pozorujeme, jaké krásy nám nabízí. Když čaruje v Himalájích, podlamují se nám dost často kolena.

Karibský příběh

Karibik je region v nejjižnější části Severní Ameriky. Zahrnuje ostrovy v Karibském moři (Antily), Bahamy a pobřeží Střední a Jižní Ameriky omývané právě Karibským mořem. Panamským průplavem je Karibské moře spojeno s Tichým oceánem.

NYC 2017 - část III.

Třetí část galerie NYC 2017 - Times Square
Na Times Square sídlí řada firem, mezi jinými Reuters, Viacom a MTV. Představuje jednu z nejznámějších turistických atrakcí New Yorku, i pro značné množství světelných reklam, většinou rychle se měnících na velkoplošných obrazovkách. Celá oblast je tvořena bloky mezi Šestou a Osmou avenue od východu na západ a západní 40. ulicí a západní 53. ulicí od severu k jihu. Tvoří západní část zábavných a komerčních prostor v Midtown Manhattanu.

Namasté 2016 III.

Prozatím poslední část fotografií galerie Namasté 2016

 

Maria Scare

V současném obsazení hraje Maria Scare od roku 1997, až na drobné změny na postu bubeníka, kde se v roce 2004 natrvalo usadil Jirka Pácalt. Repertoár se skládá ze zhruba čtyřiceti vlastních skladeb s českými texty (asi dvě hodiny čistého času). Stylově hudba vychází zejména z klasického hardrocku.

Week Of Life 2014

V projektu Week Of Life jde o základní myšlenku přispění do „světové fotoknihovny lidstva“, o to, aby si pokud možno co nejvíce uživatelů a návštěvníků uvědomilo, že pokud sami přispějí, pokud sami vyfotografují svůj jeden týden života, že se tím stávají jeho nedílnou součástí, že tím vlastně jednou provždy přispívají do společného pokladu, který zde zůstane navěky jako odkaz pro další generace.

Besisahar - Bhulbule

Slunce se prodírá škvírami v prknech lodžie a otravně se dobývá pod má víka. Přetahuji spacák přes hlavu a snažím se najít nejméně otlačenou část svého těla, kterou bych nasunul na tvrdá prkna lodžiového ležení. Hlava je v pořádku, jen v puse mám jak v polepšovně.

Minipříběhy

 • Kadeřník neznámýSeděl před vchodem do budhistického kláštera ve městečku Muktinath. Prameny zacuchaných vlasů mu sahaly až po kotníky a když jsem s ním zavedl řeč říkal, že trvalo celých devatenáct let, než se mohl pochlubit takhle dlouhou parádou. Co žilo uvnitř těch dredů jsem raději nezkoumal.

  Pokračovat ve čtení

 • Maminka z MananguBrzy ráno odcházíme z Manangu a asi o sto metrů výš procházíme malou osadou. Je období mezi monzuny, takže trekaři jsou na cestě. A proto i tahle maminka musí do práce. Hned u cesty má rozloženy předměty k prodeji. Korálky, náhrdelníky, sošky, výrobky z kůže a plíšků. Prosebně a s nadějí vyhlíží každého kolemjdoucího a nabízí své zboží. "Good price". Posléze dodává ještě nesmělé "Móning plajs".

  Pokračovat ve čtení

 • SherpaVe středověkém nepálském městečku Upper Pisang ve výšce cca 3300 m.n.m. nabízela malá kyselá, nevzhledná, ale šťavnatá a dobrá jablíčka po dvaceti rupiích za kus. Nepálka kasty Sherpa. Koupil jsem si jich hned pět. To jí ale nestačilo na to, aby mi dovolila udělat fotku.

  Pokračovat ve čtení

 • Pálení hrncůBhaktapur, královské město na okraji Kathmandu je zajímavé především původním stylem života. Na ulicích se suší kukuřice a obilí, vyřezávají dřevěné hračky, v keramických dílnách vyrábějí nádobí, sošky a další předměty z hlíny. Tyto výrobky pak vypalují v hromadách doutnající slámy. Žádné pece, jen hromady doutnající slámy a popela...

  Pokračovat ve čtení

 • Večer nad MuktinathemCesta dolů je náročnější než cesta vzhůru. Zbývají tak dvě hodiny než se úplně setmí. Sám v Himalájích, ve výšce 5000 metrů se dostavují neskutečně krásné pocity, které ale nesmí ovládnout vaší mysl natolik, abyste zapomněli na obezřetnost...

  Pokračovat ve čtení

 • Pálení hrncůDěti nepálu jsou roztomile drzé. Některé. Většina. Pokřikují na vás nepálsky a prokládají své pokřiky šišlavou angličtinou, která se sestává většinou z pojmenování možných věcí, kterými je sem tam nějaký turista obdaruje. Když nemáte bonbóny, zeptají se na tužku, pokud nemáte tužku, balónkem nepohrdnou.

  Pokračovat ve čtení

 • Hrdá Tato dívka je z Tatopani. Je typickým příkladem mladé, hrdé dámy. Svým postojem dává jasně najevo, že se jí nějaké problémy "třetího světa" netýkají, ačkoli nudle u nosu říká něco docela jiného.

  Pokračovat ve čtení

 • Písečná bouřeNa cestě z Muktinathu do Jomsomu, nás po dva dny sužoval silný vítr, který zvedal oblaka prachu a písku a hnal je korytem Kali Ghandaki proti nám.Fotograf si tuhle část cesty zrovna neužívá, protože zvednout fotoaparát k oku chce notnou dávku odvahy a srdce pokerového hráče.

  Pokračovat ve čtení

 • Čekání na nic Většina lidí v Bhaktaphuru vypadá, jako když na něco, nebo někoho čeká. Po důkladném sledování však zjistíte, že čekají na cokoliv, nebo možná kohokoliv. Bohužel, dost často na obzoru není nic a nikdo.

  Pokračovat ve čtení

   
 • Sherpa
 • Maminka z Manangu
 • Sherpa
 • Pálení hrnců
 • Večer nad Muktinathem
 • Děti z Bhulbule
 • Hrdá
 • Písečná bouře
 • Čekání na nic

Co kdo řekl

 • "Jestli tvé fotografie nejsou dost dobré, pak jsi nebyl dost blízko."
  Robert Capa magnumphotos.com

   

 • „Pokud mám něco hodnotného vzkázat začátečníkům, bude to fakt, že ve fotografii neexistují zkratky.”
  Edward Weston edward-weston.com

   

 • „Věřím v rovnost pro všechny, kromě reportérů a fotografů.”
  Mahátma Gándhí wikipedia.org

   

 • „Světlo dělá fotografii. Osvojte si světlo. Obdivujte ho. Milujte ho. Ale nad to všechno, poznejte světlo. Poznejte ho jak nejvíc můžete a poznáte klíč k fotografii.”
  George Eastman britannica.com

   

 • "Byl jsem svědkem a tyto fotografie jsou mým svědectvím. Události které jsem zaznamenal by neměly být nikdy zapomenuty a nesmí se nikdy opakovat."
  James Nachtwey jamesnachtwey.com

   

 • „Prvních 10 000 fotografií je nejhorších.”
  Henri Cartier-Bresson magnumphotos.com