Ahoj! Jmenuji se Mirek Endyš

Mirek EndyšJsem amatérským fotografem, který je fascinován předevšim reportážní fotografií. Svou inspiraci hledám ve fotografiích nositelů zvučných jmen, zejména takových, jakými jsou James Nachtwey, Sebastiao Salgado nebo Antonín Kratochvíl. Být přítomen a moci zachytit události nejen světového významu je snem snad každého fotografa, který má rád reportáže. Já na svou šanci zatím ještě čekám a vím že jednou příjde.

 • "Byl jsem svědkem a tyto fotografie jsou mým svědectvím. Události které jsem zaznamenal by neměly být nikdy zapomenuty a nesmí se nikdy opakovat."
  James Nachtwey jamesnachtwey.com

   

 • „Světlo dělá fotografii. Osvojte si světlo. Obdivujte ho. Milujte ho. Ale nad to všechno, poznejte světlo. Poznejte ho jak nejvíc můžete a poznáte klíč k fotografii.”
  George Eastman britannica.com

   

 • „Pokud mám něco hodnotného vzkázat začátečníkům, bude to fakt, že ve fotografii neexistují zkratky.”
  Edward Weston edward-weston.com

   

 • „Prvních 10 000 fotografií je nejhorších.”
  Henri Cartier-Bresson magnumphotos.com

   

 • "Jestli tvé fotografie nejsou dost dobré, pak jsi nebyl dost blízko."
  Robert Capa magnumphotos.com

   

 • „Věřím v rovnost pro všechny, kromě reportérů a fotografů.”
  Mahátma Gándhí wikipedia.org

   

Fotografování

Zachytávat momenty, uchovávat vzpomínky, vytvářet obrazy, vyprávět příběhy, zobrazovat emoce. Tohle všechno a ještě pár dalších věcí mi umožňuje fotografie.

Pokračovat ve čtení

Hory

Hory jsou pro mě synonymem mnoha výrazů, které ve spojení s člověkem popisují až mýtická stvoření. Hory jsou veliké, majestátné, umí být drsné ale i blahodárné, jsou nebezpečné a zákeřné, dokáží chránit ale i zabíjet.

Pokračovat ve čtení

Programování

Od ZX Spektrum, přes PC XT, AT. Od assembleru přes C, C++ až po C#. Od malých prográmků až po velká obchodní řešení. Od prvních pokusů s HTML až po

Pokračovat ve čtení

Jachting

Jen málo co se vyrovná tomu pocitu, kdy se napnou plachty a loď se pod náporem větru naklání tak, že se vám přes příď valí voda a vy, celí mokří, stojíte na zádi u kormidla a cítíte tu obrovskou sílu přírody.

Pokračovat ve čtení

Psaní

Od malička jsem přečetl již nespočetně knih. Obdivoval jsem nejenom hrdiny příběhů Julese Vernea, nebo Victora Huga, ale i samotné autory.

Pokračovat ve čtení